joga pre deti

IDEÁLNY POHYB PRE VŠETKY DETI
Joga ako ucelený systém cvikov. Tisícročné skúsenosti priniesli pozitívne výsledky aj v oblasti terapie. V mnohých krajinách sú hodiny jogy súčasťou výučby na školách.

Joga pre deti je špeciálne prispôsobená schopnostiam detí. Táto hodina sa nesie v priateľskej príjemnej atmosfére a na lekcii deti nájdu to čo ich baví. Tvorenie, hranie rozprávok, rôznorodé polohy/pozície vybrané im na mieru, ktoré sú väčśinou inšpirované prírodou a zvieratami. Vyskúšajú si tak, aké je byť horou, stromom, mačkou, motýľom, opicou, levom či kobrou. Vďaka tejto projekcii pôsobí joga kladne aj na ich predstavivosť. Na niektorých lekciách ich čaká aj kreslenie a spievanie… .

AKO LEKCIA PREBIEHA?

Na lekcii sa venujeme aj dychovým cvičeniam, vďaka ktorým sa deti učia správne dýchať a následne držať správne postavenie tela nie len na hodinách jogy.

Každá hodina je pestrá a všetky činnosti sú formou zábavy. 

Deti čaká samozrejme aj oddych/relaxácia, ktorá je súčasťou každej hodiny. Deti sa učia relaxovať a oddychovať. Relaxáciu vedie lektorka formou rozprávkového príbehu, rôznych afirmácií, hráme hry na ticho, deti sa učia počúvať tlkot svojho srdiečka, počúvať dych a načúvať sebe. 

Vaše deti si jogu zamilujú, pretože na lekciách nie je priestor pre súperenie, ani súťaživosť. Nejde o víťazov ani porazených, ale dôležité je príjemne si zacvičiť a nájsť cestičku k sebe.

Lekcia v Harmony Studiu je vhodná pre deti od 4 do 9 rokov. Aj u deti však platí že vek je len číslo a každé dieťa je jedinečné 🙂 takže ak má trošku viac alebo menej, A TÚŽI CVIČIŤ JOGU, má dvere otvorené 

ČÍM JE DETSKÁ JOGA PRÍNOSNÁ? 

Aktívne deti joga skľudní, naučí ich koncentrovať sa. Tichším deťom pomôže joga vybudovať sebavedomie.

Cvičenie zlepšuje zdravie a zvyšuje stupeň fyzickej zdatnosti, celkovej flexibility, sily a rovnováhy. Udržuje kostru zdravú, silnú a pružnú,  Aj na týchto lekciách platí že fyzické cvičenie je harmonické a vyvážené. Joga nie je len o strečingu ale aj o sile tela aj mysle. Ásanami – polohami tela posilňujeme ochabnuté a naťahujeme skrátené časti tela. Jogové hry a dychové cvičenia sú účinnou terapiou pre hyperaktívne deti. Deti sa učia vnímať svoje telo a svoje emócie (joga im môže pomôcť zmierňovať obavy).

 CVIČENIE JOGY POMÁHA:

  • Zlepšiť zdravotný stav so skoliózou.
  • Pomocou jogových cvičení, relaxácie a dýchania sa podarí zlepšiť pamäť aj pozornosť.
  • Upokojiť myseľ, odstrániť poruchy správania, neurózy a iné psychické poruchy.
  • Zmierniť alergie a choroby močového mechúra.
  • Odstrániť nesprávne držanie tela, problémy s chrbticou, problém plochých nôh,  zlepšiť ohybnosť.
  • Podporiť a rozvíjať aktivitu aj tvorivosť detí.
  • Zvyšovať empatickú schopnosť detí, vzťah k umeniu.
  • Zlepšiť študijné výsledky.
  • Skvalitniť orientáciu v priestore.

ČO SI SO SEBOU PRINIESŤ NA HODINU JOGY?

Na jogu je ideálne ľahké príjemné oblečenie, ktoré nebráni v pohybe. Počas cvičenia je dôležité cítiť sa príjemne a pohodlne. Cvičí sa naboso,  pripadne v ponožkách na jogamatke, ktorú deťom na lekciách samozrejme zapožičiame. V Harmony studiu máme tiež všetky pomôcky ktoré používame pri cvičení. Bolstre/vankúše, loptičky na masáž chodidiel, pásy, deky a tiež je k dispozícii čistá voda a bylinkový čaj. 

Doprajte svojim deťom hodinku týždenne v prostredí s príjemnou atmosférou, kde si zacvičia, oddýchnu a načerpajú novú energiu.

 INFO O KURZE:

KURZ ZAČÍNA 11.SEPTEMBRA A BUDE PREBIEHAŤ KAŽDÚ STREDU ALEBO PIATOK o 16:00.  CENA KURZU JE 80 EUR – 20 VSTUPOV.

Lekcia trvá 50 minút.

Hodiny prebiehajú formou uzatvoreného kurzu. Ak máte záujem o jogu pre deti, dajte o sebe vedieť, kliknite tu.

Túto lekciu vedie Denisa a Barbora 

detska joga deti