joga pre deti

JOGA PRE DETI

Ideálny pohyb pro všetky deti.

AKO LEKCIA PREBIEHA?

Joga pre deti vychádza z jógy pre dospelých, je však špeciálne prispôsobená schopnostiam detí. Hodina detskej jogy sa nesie v priateľskej príjemnej atmosfére a na lekcii deti nájdu to čo ich baví. Tvorenie, hranie rozprávok, rôznorodé polohy/pozície vybrané im na mieru, ktoré sú väčśinou inšpirované prírodou a zvieratami. Vyskúšajú si tak, aké je byť horou, stromom, mačkou, motýľom, opicou, levom či kobrou. Vďaka tejto projekcii pôsobí joga kladne aj na ich predstavivosť. Na niektorých lekciách ich čaká aj kreslenie a spievanie… .

Na lekcii sa venujeme aj jednoduchým dychovým cvičeniam, vďaka ktorým sa deti učia správne dýchať.   

Každá hodina je pestrá a všetky činnosti sú formou zábavy.

Deti čaká samozrejme aj oddych/relaxácia, ktorá je súčasťou každej hodiny. Deti sa učia relaxovať a oddychovať. Relaxáciu vedie lektorka formou rozprávkového príbehu, ale hráme aj hru na ticho

Vaše deti si jógu zamilujú, pretože na lekciách nie je priestor pre súperenie, ani súťaživosť, nejde o víťazov ani porazených, ale dôležité je príjemne si zacvičiť a nájsť cestičku k sebe.

 Lekcia trvá 55 minút.

Lekcia v našom Harmony Studiu je vhodná pre deti od 4 do 12 rokov.

 Jogu však môžu cvičiť aj celkom malé deti, čím je dieťa staršie, postupne dokáže pracovať s jemnejšími pohybmi, je sústredenejšie, „šikovnejšie“- dokáže už plynule koordinovať pohyb s dychom.

 ČÍM JE DETSKÁ JOGA PRÍNOSNÁ?

Jogové cvičenia dokážu upokojiť myseľ, odstrániť poruchy správania, dokonca zmierniť niektoré poruchy učenia, ako je dysortografia či dyslexia.

Aktívne deti joga skľudní, naučí ich koncentrovať sa. Tichším deťom pomôže joga vybudovať sebavedomie. Cvičenie zlepšuje zdravie a zvyšuje stupeň fyzickej zdatnosti, celkovej flexibility, sily a rovnováhy. Udržuje kostru zdravú, silnú a pružnú. Jogové hry a dychové cvičenia sú účinnou terapiou pre hyperaktívne deti. Deti sa učia vnímať svoje telo a svoje emócie (jóga im môže pomôcť zmierňovať obavy).

 CVIČENIE JOGY POMÁHA:

  • Zlepšiť zdravotný stav so skoliózou.
  • Pomocou jogových cvičení, relaxácie a dýchania sa podarí zlepšiť pamäť aj pozornosť.
  • Upokojiť myseľ, odstrániť poruchy správania, neurózy a iné psychické poruchy.
  • Zmierniť alergie a choroby močového mechúra.
  • Odstrániť nesprávne držanie tela, problémy s chrbticou, problém plochých nôh,  zlepšiť ohybnosť.
  • Podporiť a rozvíjať aktivitu aj tvorivosť detí.
  • Zvyšovať empatickú schopnosť detí, vzťah k umeniu.
  • Zlepšiť študijné výsledky.
  • Skvalitniť orientáciu v priestore.

ČO SI SO SEBOU PRINIESŤ NA HODINU JOGY?

Na jogu je ideálne ľahké príjemné oblečenie, ktoré nebráni v pohybe. Počas cvičenia je dôležité cítiť sa príjemne a pohodlne. Cvičí sa naboso, na jogamatke, ktorú deťom na lekciách samozrejme zapožičiame. So sebou potrebujú iba nesladené pitie, najlepšie čistú vodu.

Doprajte svojim deťom hodinku týždenne v prostredí s príjemnou atmosférou, kde si zacvičia, oddýchnu a načerpajú novú energiu.

Joga ako ucelený systém cvikov. Tisícročné skúsenosti priniesli pozitívne výsledky aj v oblasti terapie. V mnohých krajinách sú hodiny jogy súčasťou výučby na školách.

 INFO O KURZE:

Hodiny prebiehajú formou uzatvoreného kurzu. Ak máte záujem o jogu pre deti, dajte o sebe vedieť, kliknite tu.

túto lekciu vedie Katka, alebo Eva

detska joga deti