powerjoga

Powerjoga je systém, ktorý je vyvinutý z klasickej jogy.

Je to výber a súhrn pozícií využívajúci strečingové a rehabilitačné metódy. Ako štýl cvičenia je oslobodená od klasickej filozofie jogy a venuje sa prioritne fyzickému aspektu. Ale predsa, vďaka nerozlučiteľnosti tela a mysle, pôsobí aj na vnútorný rozvoj osobnosti. Dynamickejšia lekcia na ktorej sa možno aj trošku zapotíte zaručí posilnenie celého tela a udržanie tela v kondícii. Hodina obvykle začína pozdravom slnku Surya namaskar A.

Vhodná kombinácia ásán /polôh/ cvičených v mierne dynamickom tempe za sebou má na naše telo priaznivé účinky. Cvičenie zvyšuje silu a flexibilitu celého tela, zlepšuje koncentráciu a uvoľňuje myseľ. Toto cvičenie odstraňuje svalové dysbalancie, nesprávne pohybové vzorce –  držanie tela a zároveň pomáha odbúrať stres a zlepšuje koncentráciu. Výsledkom je radosť z pohybu, zlepšenie výkonnosti a pružnosti a pohyb bez obmedzení. Cvičenie prebieha v skupinkách.  Lekcie sú otvorené.

K cvičeniu nie sú potrebné žiadne pomôcky. Cvičí sa na jogamatke na boso v pohodlnom oblečení. Približne 2 hodiny pred cvičením nie je vhodné jesť ťažké jedlá. Počas dňa nezabúdajte na pravidelné stravovanie a pitný režim /v priebehu cvičenia sa neodporúča piť, je to vhodné až po cvičení/.

Ak máte bolesti chrbtice, stuhnutý chrbát, bolesti hlavy,  je cvičenie určené práve pre Vás. Powerjoga Vám zaručene posilní chrbticu a tým Vás naučí správnemu držaniu tela.

Lekcie sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Ak máte zdravotné problémy /vysoký krvný tlak, absolvovali ste operáciu chrbtice a pod./ je potrebné oznámiť túto skutočnosť učiteľovi/lektorovi pred začatím lekcie.

 

Tieto lekcie vedú Eva, Miriam a Katka