gravidjoga

Gravidjoga

Gravidjoga je systém cvičenia pre tehotné ženy.

  • posilňuje svaly celého tela
  • preťahuje oblasti, ktoré sa počas tehotenstva skracujú
  • pomáha predchádzať, ale aj riešiť bolesti chrbta
  • správnou prácou s panvových dnom pomáha pripraviť sa na pôrod
  • učí správne dýchať a tým pomáha uvoľňovať myseľ a odbúravať stres
  • posilňuje chrbát a tým pomáha správne držať telo

Súhrn cvikov upravených pre možnosti a potreby budúcich mamičiek ktorý prináša možnosť posilniť si cele telo (nohy, zadok, ruky a najmä chrbtové svaly). Naučí Vás správne  dýchať a tiež relaxačné techniky, ktoré môžete praktizovať aj počas dňa. Správne dýchanie pomôže zlepšiť dodávku kyslíka a živín k dieťatku.

Gravidjoga tiež pomôže prehĺbiť vzťah s vyvíjajúcim sa dieťatkom a je to výnimočný spôsob, ako zostať aktívny a tiež spôsob ako upokojiť myseľ počas tehotenstva.

Pokiaľ Vám v tom nebude nič prekážať, mali by ste cvičiť aspoň dvakrát týždenne. Pravidelnosť cvičenia je veľmi dobrá aj preto, že si telo zvyká na primeranú záťaž a po pôrode sa tak dostanete rýchlejšie do kondície. Počas tehotenstva sa doporučuje cvičiť pravidelne. Pravidelnosť buduje výdrž a posilňuje sebadisciplínu.

Možno sa Vám na začiatku bude zdať cvičenie ťažké, ale nebojte sa. Raz, dvakrát si jednotlivé pozície skúsite a potom si na ne zvyknete. Ženy, ktoré cvičia jógu pravidelne, v nej už relaxujú a odpočívajú. A najmä vždy platí – „cvičíme podľa možností a pocitov svojho tela“. Gravidjóga nie je súťaž, ale skôr nahliadnutie do svojho vnútra. Cvičíme preto aby sme sa cítili lepšie.

Lekciu vedie certifikovaná inštruktorka gravidjogy.

Pripravte svoje telo pre radosť :-)

INFO O KURZE:

Hodiny prebiehajú každú stredu o 17:30 a v piatok o 10:00 v priestoroch Harmony studia.

Cvičenie prebieha v menšej skupinke kde je zaručený osobný prístup lektorky a tiež priestor pre komunikáciu.

V Harmony studiu máme všetky pomôcky potrebné k cvičeniu. K dispozícii je tiež čaj ktorý si môžete po hodine vychutnať spolu s ostatnými mamičkami a nadviazať tak kontakty a nové priateľstvá J  Stačí prísť a vychutnať si príjemnú atmosféru Harmony studia a cvičenie.

Predchádzajúca prax jogy pre cvičenie gravidjogy nie je potrebná. Kurz je vhodný od 16.týždňa tehotenstva.

Tešíme sa na vás v Harmony studiu

Svoje miesto si rezervujte na tu. Informácie ohľadne ceny nájdete tu.