lektori

  PRIPRAVUJEM PRE VÁS OZDRAVNÉ POBYTY S JOGOU V ZAHRANIČÍ AJ NA SLOVENSKU. 

EVA JURČOVÁ (zakladateľka Harmony studia) …niečo viac o mne

Aj napriek tomu, alebo možno práve preto :), že som aktívny typ človeka, joga mi učarovala natoľko že sa stala súčasťou môjho života.
Prvýkrát som prišla do kontaktu s jogou v roku 2004. Zoznamovala som sa s ňou postupne a keďže som v tom čase žila v Prahe, mala som mnoho možností kam za jogou ísť. Venovala som sa ashtanga joge, yiengar joge, hatha joge, kundalíny joge, no nebola to len joga ale tiež veci s ňou súvisiace. Šamanské semináre, rodinné konśtalácie, spontánny tanec… V roku 2007, som mala pocit že sa chcem v oblasti jogy viac vzdelávať a rozhodla som sa ísť študovať ako inštruktor jogy. Boli to krásne chvíle plné radosti, nových poznatkov, otvorených ľudí a nových skúseností.

Po ukončení tohto vzdelávania ma začala lákať ashtanga joga, ktorej som sa začala intenzívne venovať, resp. snažila som sa jej intenzívne venovať 🙂 Nakoľko som v tej dobe mala 2 malé deti a mala som problém s každodennou praxou ktorá je pri ashtange tak dôležitá. Denne som nestíhala cvičiť, ale cvičila som veľmi skoro ráno a najmä na hodinách s Lenkou Kýrovou a Daliborom Štedronským. Neskôr som tiež absolvovala workshop s Daliborom Štedroňským ktorý ma zasvätil do ashtangy ešte hlbšie a odovzdal mnoho cenných rád. Za môjho učiteľa pokladám aj Jara Páveka od ktorého som tiež mala možnosť mnoho sa naučiť. 

Každý seminár ma niekam posunul…. a niečo mi dal. Či už bol o joge, alebo o zdravom pohybe, ayurvéde, šamanských rituáloch, čínskej medicíne, o alternatívnych možnostiach liečenia, cchi kungu. . . .  

Dnes už jogu vnímam trošku inak. Joga nie je pre mňa len ásanová prax ale je to hlboká cesta k sebe,  Všetko so všetkým súvisí. Záujem o jogu a veci s tým súvisiace, roky praxe, okaminy s ľudmi nie len na hodinách jogy, toto všetko vo mne pospájalo súvislosti a ja sa ich snažím odovzdávať ako celok na hodinách jogy.  Cesta jogy ma tiež naučila viac vnímať svoje telo, dych, pocity a emócie. Vnímať reakcie tela na emócie. Keď sa naučíme pracovať s dychom a pozornosťou, prichádza uvoľnenie, utíši sa myseľ s ktorou môžeme pracovať. Pravidelná vnútorná prax ma učí pozorovať. POzorovať emócie, reakciu tela a dychu na ne. Keď vyrovnáme dych vyrovná sa telo. Vedomou prácou môžeme zmeniť nastavenie tela, dychu ale aj vnímanie sveta akolo seba….  S láskou a vďačnosťou.

Joga je pre mňa poslanie.

Eva

VERONIKA VATAMAN …niečo viac o mne

Príroda je matkou mojej podstaty. Unity je podstatou môjho bytia. Joga je Unity.
V preklade joga alebo unity = jednota, súdžnosť, opustenie od vnímania – ja a moje telo, ja a tí ostatní; a transformácia na vnímanie fyzického a metálneho bytia, sveta, vesmíru a všetkého čo je v nich obsiahnuté v jednotnej forme. Tieto hodnoty ma sprevádzajú životom.
Cesta ma previedla rôznymi krajinami a praktikami. Najprv Tai Chi na Bermude, kde sa čisto spirituálny záujem spojil s fyzickou praxou a spoznávaním tela a jeho energii. Zapálila  som sa pre Čínsku medicínu, ktorú som chcela ísť študovať. Život ma však odvial inam a ja som s pokorou prijímala, čo ponúkal – kurz Chi-kung v Lonýne, kurz maséra a potom do môjho života konečne vstúpila joga. Rokmi som dopĺňala prax kultivovania fyzického a mentálneho bytia a snažila sa ich vniesť do každodenného života. Kurz inštruktora jogy mi to umožnil. V Londýne ZenYoga Teachers Training, Wellbeing and meditation Teachers Training a na Slovensku som ešte pridala certifikát inštruktora Powerjogy.
Som aktívnym členom a dobrovoľníkom Londýnskej Zenovej Sanghy a kontinuálne sa vzdelávam na rôznych workshopoch a retreatoch doma na Slovensku aj v zahraničí.
O skúsenosti a prax sa s vami rada podelím na Joge pre zdraví chrbát, Zenyoge a pri pravidelnej nedeľnej meditácii. Tiež na utorkovej joge v Štrbe.
Každý posledný štvrtok v mesiaci cvičím ako dobrovoľník v Dome Seniorov v Tatranskej Štrbe… inak dobrovoľníctvo je nesmierne pozitíne naplňujúca aktivita. Hľadám ľudí, ktorí by so mnou raz za čas prišli seniorom spríjemniť chvíle masážou rúk a rozhovorom, počúvaním. Ak vás dobrovoľníctvo oslovuje, oslovte ma prosím najbližie keď sa stretneme:)
Teším sa na vás.
Veronika

 

MARIÁN VATAMAN …niečo viac o mne

Cestovanie ma previedlo mnohými krajinami a životnými štýlmi. Celým životom ma sprevádza pohyb – tanec, akrobacia, cestovanie po svete a teraz aktívne joga.
V mojom srdci sa udomácnila meditácia a snaha o sprítomnelosť v každodennom živote. Po čase som zistil, že telo sa dobre usadí a myseľ dobre pripravý na meditáciu po cvičení jogy. Tak sa k meditácii v mojom srdci udomácnila aj aktívna prax jogy.
Po rokoch naberania skúseností som sa nakoniec aj ja udomácnil, pod Tatrami.
Som absolventom kurzov inštruktora Zenyogy v Londýne a Power jogy v Yogo, kurzu učiteľa meditácie so Zenways a členom Londýnskej Zenovej Sanghy. Kontinuálne sa vzdelávam na workshopoch a retreatoch.
Možete ma stretnúť na jogamatke na power joge, joge pre zdravý chrbát, na joge pre seniorov, alebo na bolstri/zafu vankúši pri meditácii každú nedeľu večer.

 

TINA REŠOVSKÁ …niečo viac o mne

“Ahoj všetci. Moje meno je Tina a moja láska k joge sa zrodila úplne neromanticky- na YouTube. Myslím si, že domáce cvičenie je skvelý spôsob ako si vytvoriť vzťah k pravidelnému cvičeniu jogy. Keď som pôsobila ako dobrovoľníčka v Yoga Retreat Centre v Portugalsku, spoznala som tam mnoho skvelých lektorov a rovnako fascinovaných a fascinujúcich ľudí. Bolo to prvýkrát kedy u mňa vzkrsla myšlienka prihlásiť sa na Yoga Teacher TrainingŽila som vo Vancouveri a pracovala v skvelom Yoga štúdiu, kde som sa definitívne rozhodla spraviť tento krok. A bolo to najlepšie rozhodnutie môjho života. Neskutočný zážitok, ktorý sa ťažko popisuje slovami. 200 hodinový kurz, ktorý mi okrem certifikátu dal slobodu robiť to, čo ma napĺňa. Okrem samotného kurzu som sa pravidelne zúčastňovala rôznych workshopov s celosvetovo uznávanými lektormi, ktorí mi odovzdali neoceniteľné poznatky. V súčasnosti sa so mnou môžete stretnúť na hodinách hatha jogy, powerjogy a hodinách jogy pre zdravý chrbát v Harmony štúdiu.”

Pripravte sa na zábavu, relax, ale aj výzvy. 🙂 Teším sa na vás 

Tina

GABRIELA DUDOVÁ  …niečo viac o mne

Niekoľko rokov pracujem ako fyzioterapeutka s ľuďmi s problémami pohybového aparátu. Denne sa snažím pomáhať ľuďom s akútnymi, či chronickými bolesťami chrbtice, či iných častí tela. Mojou doménou je však aj prevencia týchto stavov.
Cvičením by som Vám rada pomohla znížiť bolestivosť, prinavrátiť zdravie, zlepšiť flexibilitu tela, uvoľniť preťažené svaly, posilniť svalový korzet a v neposlednom rade zlepšiť Vašu kondíciu.
Vo svojom cvičení sa pokúsim využiť všetky svoje vedomosti a kombinovať jednotlivé rehabilitačné metodiky a prístupy v spojitosti s výhodami jogy.
Joga okrem iného ponúka pomoc aj pri psychosomatických problémoch, preto, ak trpíte bolesťami, ktoré nemajú klinický podklad, je toto cvičenie práve pre Vás. Joga totiž ovplyvňuje nielen telesnú, ale aj duševnú pohodu.
Rada budem Vašim spoločníkom na ceste k nej.

 

JANA MARUŠINOVÁ  …niečo viac o mne

Vzťah s jogou som si začala prehlbovať po narodení druhej dcéry v roku 2016. Keďže som  potrebovalar zelaxovať a užívať si čas pre seba, práve joga mi učarovala svojou silou pohybu a pohodou mysle. Prináša mi vnútorný kľud, ktorý sa snažím potom dať aj svojím veľmi energickým deťom. V roku 2018, keď som tretíkrát otehotnela som zaćala viesť hodiny gravid jogy. Bola to výborná skúsenosť, keďže som medzi dievčatá s bruškami pasovala a spolu sme mohli zisťovať čo v ktorých štádiach tehotenstva ženské telo zvláda. Teraz sa  budeme stretávať na hodinách powerjogy a verím že vám pod mojim vedenímpodarí nájsť vnútorný kľud, pohodu a zlepšovať si kondíciu.

Teším sa na Vás

Jana

 

ALEXANDRA HAJDUČKOVÁ …niečo viac o mne

Som typ človeka ktorý velmi neobsedí, som hrdá východniarka a väčšinou ma stretnete s jedným špuntom zaveseným okolo nohy… aaaaa to druhé, čo ma prenasleduje z čistej lásky, je môj muž. Preto začínam mojimi „chlapcami“, lebo s jogou to má veľký súvis. Moje totálne a bezpodmienečné zapálenie pre jogu prišlo v čase, keď som bola na materskej. Pri štvormesačnom drobcovi som si uvedomila, že cez môj chrbát prechádza každý deň parný valec, že som sa pokazila v držaní tela a ani dlhoročné návyky z tancovania či bojového umenia ma od tejto katastrofy neuchránili. Tak som sa zbesilo pustila do cvičenia jogy a celé to odštartovala kurzom v akadémii IQ POHYB z Prahy, ktorý sa zameral na funkčné cvičenie podľa moderných poznatkov z oblasti jogy a fyzioterapie.  Keď práve neprebaľujem alebo nekŕmim, tak cvičím, objavujem moje pokojnejšie JA, idem cestou necestou a čo je mojím cieľom? Cesta! Ak sa chcete na tú jogovú cestu vybrať spolu so mnou, hľadajte moju maličkosť na hodine Joga pre začiatočníkov. Budem sa na vás tešiť